قالب وردپرس افزونه وردپرس

غضنفرهای داخلی

غضنفرهای داخلی

فرهاد قنبری:

“جهت تسریع در روند برخورد قانونی با جرائم منافی اخلاق و عفت عمومی در تهران، شهروندان اخلاق مدار تهرانی می توانند با مسئولین قضایی همکاری نمایند. لذا به محض اطلاع دقیق از وقوع چنین جرائمی اعم از

«کشف حجاب در خودرو»، «کشف حجاب یا سرو مشروبات یا برگزاری مراسم مختلط رقص در اماکنی همچون سفره خانه، کافه، رستوران، مراکز خرید، باغ تالار و…»، «اطلاع از برگزاری پارتی های شبانه یا خانه های فساد و فحشا»، «انتشار مطالب خلاف عفت در اینستاگرام و تلگرام و…» در تهران،

حتی المقدور نسبت به مستندسازی اولیه ( تهیه فیلم و عکس و معلوم نمودن محل وقوع جرم و ذکر نوع خودرو و زمان و مکان رویت آن) اقدام نموده و مستندات و گزارش خود را به شماره ۰۹۰۵۴۳۰۹۴۸۴ در پیام رسانهای سروش و… ارسال و پیگیری آن را از سرپرست دادسرا مطالبه کنید.

دادسرای ناحیه ۲۱ (ارشاد) تهران واقع در تهران، میدان آرژانتین، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست سابق) جنب بیمارستان آسیا.

– دادسرای ارشاد تهران در طرحی که به نظر در تقلید از “دوربین ما اسلحه ما” مسیح علینژاد صورت گرفته است از شهروندان تهرانی خواسته است که با دوربین های خود همچون نگهبانان اخلاقی جامعه و خانواده عمل کنند و با فیلمبرداری و عکس بردای از افراد در مراسم و مهمانی های مختلف با پلیس ارشاد همکاری نمایند.

در مواجه با این طرح باید به چند نکته توجه داشت.

– این طرح شکست دولت در دخالت در حوزه خصوصی زندگی افراد را نشان می دهد. امروز کار به جایی رسیده است که پس از چندین دهه تبلیعات زیست اخلاقی و دینی که از صدا و سیما و اموزش و پرورش و دیوار نوشته های خیابان ها تا بودجه های کلان نهادهای ارشادی و…مجبور به پذیرش شکست تبلیغات خود شده و حالا دست کمک به سوی مردم دراز کرده اند تا با روش کنترل مردم توسط مردم اهداف خود را پیگیری نمایند.

 

– این طرح چیزی شبیه فیلم “زندگی دیگران” دونرسمارک کارگردان آلمانی است. فیلمی که در آن نهادهای امنیتی در آلمان شرقی سابق در تلاشند تا از طریق نفوذ و کنترل زندگی خصوصی یک کارگردان تئاتر با شیوه جاسوسی از همسرش از برنامه های او سر دراورده و او را ممنوع الکار و محکوم نمایند.

-حالا بعد این طرح به راحتی می توان مردم را به جان هم انداخت. تا دیروز اگر فقط کاسبان دوربین در کانادا و آمریکا بودند که از سادگی چند جوان و نوجوان اهداف اقتصادی و سیاسی خود را دنبال می کردند، پس از آن عده ای از بودجه بگیران و کاسبان بدحجابی هم می توانند مدام پرونده های قطور تشکیل داده و بر اضافه کاری ها و تشویقی ها خود بیافزایند.

– پس از این طرح هر زن و شوهر ناراضی یا دوست و فامیل مغرضی می تواند به قصد اخاذی یا سوء استفاده در هر مهمانی و جمع خصوصی چند عکس و کلیپ مخفیانه تهیه کرده و با تهدید به لو دادن آن از طرف مقابل خود باج گیری نماید.

-میزان پرونده های باز شده در دادگاهها، آمار رو به گسترش طلاق، بزه های اجتماعی و کاهش اعتماد عمومی به کمترین میزان خود.. همه نشانگر آن است که جامعه ما به اندازه کافی دچار از هم گسیختی (اگر نگوییم فروپاشی) اجتماعی است و چنین طرح هایی بیشتر از آنکه خدمت به امنیت اخلاقی و اجتماعی جامعه باشد، طرحی برای  ایجاد نفاق بیشتر در میان مردم و در راستای خدمت به دشمنان و بدخواهان این کشور است‌…

مطلب پیشنهادی

در افغانستان چه می‌گذرد؟ / گفت‌وگوی دانیل بِسنِر با دِرِک دیویدسون

سقوط سریع افغانستان به دامان حاکمیت طالبان وضعیت پرهرج‌ومرجی ایجاد کرده است، وضعیتی بغرنج. اما …